Hipogryf pochodzi z Europy, jednak obecnie można go spotkać praktycznie w każdym miejscu. Jest jednym z najbardziej pospolitych stworzeń magicznych.
Rys.13. Obecnie bardzo często można spotkać Hipogryfa |
Głowa, przednie nogi i skrzydła hipogryfa są podobne do części ciała orła, natomiast jego tułów jest konia. Jest zbliżony budową do gryfa. Na głowie znajduje się ostry, długi dziób o potężnej sile, ma opierzoną szyję, a tuż nad łopatkami wyrastają mu skrzydła. Przednie nogi także są opierzone, a zamiast kopyt ma długie pazury. Mniej więcej w połowie grzbietu pióra przechodzą w błyszczącą sierść i reszta ciała jest zdecydowanie końska. Zad ma (według zapisów starożytnych) prostokątny kształt, a tylne nogi są mocno umięśnione. Zwykle występują białe i szare, rzadziej brązowe, a prawie niespotykane są całkowicie czarne.
Hipogryfy ryją ziemię w poszukiwaniu owadów, ale nie pogardzą również ptakami i małymi ssakami.
Budują na ziemi gniazda do których składają jedno, duże jajo, które ma bardzo delikatną skorupkę. Z jaja młode wykluwają się niezwykle szybko, bo jużpo jednej dobie. Pisklę hipogryfa już po tygodniu jest gotowe do lotu, ale dopiero po kilku miesiącach będzie w stanie wyruszyć razem z rodzicem na dalekie wyprawy.
Aby podejść do hipogryfa, a tym samym, aby go oswoić należy stanąć w odpowiedniej odległości od niego, a następnie trzymając z nim bezustanny kontakt wzrokowy, skłonić się, ukazując mu tym sposobem dobre intencje. Jeżeli hipogryf się odkłoni, dopiero wówczas można do niego podejść, jednak należy to robić bardzo powoli, aby nie spłoszyć stworzenia. Do hipogryfów, powinni zbliżać się wyłącznie specjaliści, chyba, że robi to osoba, która nigdy wcześniej tego nie robiła, pod czujnym okiem specjalisty.
Ćwiczenie 2. |
Widzisz hipogryfa, który stoi na polanie. Musisz go oswoić, głaszcząc go po dziobie. Jak się do tego zabrać? - pamiętaj, że przy ćwiczeniach praktycznych stosuje się klimat, w formie <…> - nie możesz zapomnieć, aby to zadanie wykonywać z należytą ostrożnością, - patrz mu bezustannie w oczy, skłoń się i podejdź tylko wtedy, kiedy hipogryf odwzajemni ukłon. - hipogryfa można dosiąść tylko, w wypadku pokazania mu, że nie stanie mu się krzywda. Przykład poprawnie wykonanego ćwiczenia: Ja: <dostrzega hipogryfa, staje w odpowiedniej odległości> Ja: <patrzy prosto w oczy stworzenia i się skłania> Hipogryf: <odkłania się> Ja: <prostuje się powoli i równie wolno podchodzi do hipogryfa> Ja: <głaszcze go po dziobie> |
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz