piątek, 30 grudnia 2011

Sposób opisywania magicznych stworzeń

Aby pełnie opisać magiczne stworzenie, może wam posłużyć poniższy sposób opisywania stworzeń, a więc informacje na jakie należy zwrócić uwagę. Kolejność opisywania stworzenia jest dowolna - poniższych uwag, nie trzeba się trzymać rygorystycznie. Jednak zostało to uporządkowane według pewnego schematu, dzięki którego elementy opisu mogą być ze sobą logicznie powiązanie: np. pochodzenia nie napiszemy po pożywieniu, a znajdzie się on po zasięgu (lub odwrotnie). Do każdego stworzenia nie znajdziemy również wszystkich elementów, o niektórych niewiele wiemy i po prostu nie jesteśmy w stanie czegokolwiek w danym elemencie napisać.

      Elementy opisu magicznych stworzeń:
Rys.6. O życiu centaurów wiemy bardzo niewiele, dlatego opisując te stworzenia nie znajdziemy wszystkich elementów opisu.

     Pochodzenie – rejon  z jakiego pochodzi dane stworzenie, jego pierwotne terytorium (kraj, kontynent, część świata)
     Zasięg – teren na jakim obecnie spotyka się danego przedstawiciela. Często zasięg i pochodzenie nie są takie same. Stworzenia same migrują, bądź mogą zostać przeniesione przez człowieka na inne terytorium.
     Wygląd – cechy charakterystyczne danego stworzenia jak wygląda, a czasami porównanie go do stworzenia mugolskiego.
     Pożywienie – czym się żywi dane stworzenie, oraz jakimi metodami je zdobywa.
     Zasady pielęgnacji, choroby – jak powinno się pielęgnować danym stworzeniem, aby nie popadł w żadną chorobę. Rzadko podawany jest en punkt, z racji niewielkiej wiedzy na ten temat.
     Zwyczaje – to co stworzenie lubi robić, jakie wydaje dźwięki, jak reaguje na różne zachowania.
     Rozród – okres godowy, zwyczaje godowe, sposób w jaki się rozmnaża, życie i opieka nad młodymi.
     Prawo magiczne – czy wobec danego stworzenia istnieje jakieś prawo magiczne, np. czy na posiadanie jakiegoś stworzenia potrzebna jest licencja.
     Właściwości magiczne – czy któraś z części ciała posiada specyficzne właściwości magiczne, czy którąś część ciała używa się do sporządzania eliksirów.
     Historia – odkrywca, lub pierwszy hodowca, rok, w którym zostało odkryte, dalsze losy i rozwój gatunku, wzmianki w literaturze i kulturze.
     Systematyka – do jakiej grupy stworzeń należy dane stworzenie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz